Karin Amar
רזי הרזים
 

רזי הרזים

חמישה טיפים ראשונים: מזון טבעי, לעיסה טובה, הורמוני רעב ושובע

הטיפ הראשון החשוב מכולם הוא : לאכול מזון בצורתו הטבעית ולא המעובדת והמתועשת. כיצד זה עוזר לירידה במשקל? הגוף יודע לזהות מזון בצורתו הטבעית ולכן מעכל אותו בקלות וסופג את כל רכיביו. מזון טבעי לא נאגר ברקמות השומן כי אינו נתפס על ידי הגוף כרעיל או מזיק ולכן אין צורך להגן על הגוף מפניו. לעומתו מזון מעובד ומתועש מלא בחומרים שהגוף לא מכיר ולא מזהה, מבחינתו זה רעלים. הפקודה האוטומטית שלו היא להזיז אותם מהמערכת ולעטוף אותם בשומן, ככל שיש יותר רעלים, כך יהיה יותר שומן והגוף לא ייתן לשומן הזה ללכת כי זאת מערכת ההגנה שלו.

הטיפ השני : כשאנחנו אוכלים כדאי לנו ללעוס היטב היטב את המזון עד שהוא הופך להיות עיסה דייסתית ורק אז לבלוע אותו. כיצד זה עוזר לירידה במשקל? ברוק שלנו ישנם אנזימים רבים המפרקים את המזון עוד לפני שהוא מגיע לקיבה , וגם המזון עובר עיכול מכאני על ידי השיניים, וכך הוא מגיע כשהוא קל יותר לעיכול , לספיגה ולעיבוד. לעיסה גורמת להפרשה מופחתת של "גרלין" הורמון הרעב, ככל שיש פחות הפרשה של גרלין כך נהיה פחות רעבים. אז הורמון הגרלין? אנחנו רוצים ממנו כמה שפחות

טיפ שלישי: לא להרעיב את הגוף. הכי טוב הוא להגיע לתחושת הרעב ומיד לאכול. למה להגיע לתחושת הרעב? כי מופרש גרלין והוא מחדד את המוח (תחשבו שפעם זה עזר לנו לצוד וללקט) למה לאכול מיד לאחריה? כי יש עוד הורמון במשחק הזה והוא הלפטין. כיצד זה עוזר לירידה במשקל? הלפטין שומר עלינו לטווח הארוך . אנחנו רוצים כמה שיותר ממנו כי הוא מודיע למוח שיש מספיק דלק בגוף. מצד שני אם נכניס את הגוף לסטרס הלפטין לא יופרש והמוח יחשוב שאנחנו גוועים ברעב. בפעם הבאה שניתקל באוכל נרד עליו כאילו אין מחר. אם התהליך הזה יקרה פעמים רבות הגוף ילמד לא לסמוך עלינו ולא להפריש לפטין ואנחנו נאכל ללא הפסקה. עוד נשמע רבות בהמשך על שני החבר'ה האלה : הגרלין והלפטין, כי הם שחקנים ראשיים במחזה המשקל. נלמד איך לשוחח איתם כך שיפעלו לגמרי לטובתנו.לשמירה על משקל תקין אנחנו רוצים כמה שפחות גרלין וכמה שיותר לפטין.

טיפ רביעי: כשכבר אוכלים, לאכול לאט ובמתינות. עם הפסקות מתודיות. לקום אחרי 10 דקות ולעשות משהו אחר שאינו אכילה ולחזור לשולחן, לבדוק האם אנחנו עוד רעבים? זוכרים שכשהיינו קטנים אמרו לנו שאסור לקום מהשולחן לפני שמסיימים את האוכל? ובכן, ההנחיה הזאת לא נכונה ולראייה: רוב הגננות שמנות...אכילה מהירה גורמת לעלייה במשקל, איכלו לאט! אז איך זה עוזר לירידה במשקל? בואו נכיר את ההורמון השלישי שמשפיע על מנגנוני הרעב והשובע שלנו. אמילין. תפקידו יחד עם האינסולין הוא לדאוג לרמת סוכר תקינה בדם. איך? על ידי שהוא מאט את ריקון הקיבה ומדכא תיאבון. עכשיו לוקח לו כ 20 דקות להגיע למוח. הוא יגיע בוודאות וכשיגיע המוח יגיד לנו להפסיק לאכול. אז כל הרעיון הוא להעביר את ה 20 דקות האלה עם כמה שפחות מזון. אז "תנו לאמילין לעבוד" ואיכלו בנחת.

טיפ חמישי: איכלו כמה שיותר פירות וירקות. יש בהם סיבים תזונתיים שמעכבים ספיגת סוכר לדם ואז הסוכר עולה במתינות. לעליית הסוכר המהירה בדם אפקט מכריע על השמנה. איך זה עוזר לירידה במשקל? פירות וירקות הם מזון עם צפיפות תזונתית גבוהה ולכן העיכול שלהם דורש אנרגיה רבה, חלק מהירקות הירוקים אפילו תורמים קלוריות שליליות כי האנרגיה הנדרשת לעיכול שלהם גבוהה מהאנרגיה שהם מספקים. בנוסף הם מספקים לגוף מגוון גדול של ויטמינים, מינרלים, נוגדי חימצון ופיטונוטריינטים שעוזרים לכל המערכות לתפקד במיטבן כך שחילוף החומרים מהיר יותר ויעיל יותר, הפינוי של הפסולת מהיר ויעיל יותר, העיכול והספיגה משופרים.איך מצטרפים ומה זה כולל?

מנוי חברים שנתי - גישה בלתי מוגבלת

כל ההדרכות באתר פתוחות עבורך בכל זמן ומקום למשך כל תקופת החברות. 3×49 ש"ח.

מנוי קופצים לבקר - חד פעמי

מיועד לרכישה בודדת בהתאם למחיר ההדרכה. פתוח לצפייה למשך חצי שנה.

תשלום מאובטח

תשלום בכרטיס אשראי תהליך מאובטח, קל ונוח לשימוש. קבלה תשלח אלייך מיד עם סיום ההרשמה למייל המעודכן.

קוד כניסה

פרטי הכניסה לאתר ישלחו אלייך מיידית עם סיום ההרשמה.

אני כאן בשבילך
לשאלות, בקשות, מחמאות או סתם לזרוק איזו מילה טובה ניתן לפנות אליי

דוא"ל:  

טלפון:  

פייסבוק:   Karin Amar

אינסטגרם:   KarinAmarOnline

שלחו אליי
אישור  
הזמן הכי נכון הוא עכשיו!

הדרך הכי יעילה לשפר את איכות החיים שלך

כל שיעורי ה FITNESS שחלמתם עליהם אונליין.

בחרו שיעור ויוצאים לדרך

מתחילים עכשיו